Es pot aplicar un ERTO o un ERO al Delegat de Protecció de Dades?

Molt s’ha parlat dels perfils que no podrien incloure’s en un ERTO o en un ERO per raó de les funcions que realitzen. Aquest seria també el supòsit dels delegats de protecció de dades (DPD) d’aquelles entitats que, obligatòriament, hagin de disposar d’aquesta figura, a tenor de l’establert a l’article 37.1 del Reglament (UE) 2016/679, de 27 d’abril de 2016, relatiu a la protecció de les persones físiques en el tractament de dades personals i a la lliure circulació d’aquestes dades (RGPD) i més concretament, en l’article 34.1 de la Llei Orgànica 3/2018, de 5 de desembre, de protecció de dades i garantia de drets digitals (LOPDGDD). (more…)

Facebooktwittergoogle_pluslinkedinmail

Aquest lloc web utilitza cookies pròpies i de tercers per obtenir informació dels seus hàbits de cerca i intentar millorar la qualitat dels nostres serveis i de la navegació pel nostre lloc web. Si està d’acord fes click a ACCEPTAR o segueixi navegant. Més informació. aquí.

ACEPTAR
Aviso de cookies